Poradniki i ciekawostki

Ogółem o taksówkach | Wygrzebujemy najciekawsze wiadomości i ciekawostki!

 

Taxi- symbol miasta

Podróż samolotem jest coraz bardziej popularna, ale czasami jednak jest problem z tym, by na lotnisko się dostać. Wtedy warto mieć pod ręką numer na taxi, będzie łatwiej dotrzeć na lotnisko o czasie, by spokojnie przejść odprawę.

Im więcej latamy tym lepiej dla taksówek

Przewozy między lotniskami i na lotniska zyskują coraz bardziej na popularności. Wynika to z tego, że coraz częściej latamy za granice a nie jedziemy. Zdarza się, że również na zagraniczne lotniska z lepszymi połączeniami niż w Polsce wybierzemy się taxi. Sporą część kursów na długich trasach wykonują oczywiście goście z innych krajów, szczególnie biznesmeni, którzy pojawiają się w naszym kraju, by robić tutaj biznes i nie chcą tracić swojej energii na prowadzenie samochodu z wypożyczalni. Zamiast tego wolą wybrać luksusową, wygodną taksówkę. Oczywiście taksówkarze mogą być z tego tylko zadowoleni. Przewóz taksówką z lotniska do hotelu to usługa wygodna, która jest standardem w dobie globalnego podróżowania.

Transport kolejowy

Według danych statystycznych ilość osób jeżdżących pociągami spadła. Raczej nie wydaje się, że ma się to zmienić, szczególnie, że nadal w naszym kraju zdanie na temat PKP jest negatywne, dotyczy to również innych spółek kolejowego pochodzenia.

W tych ponad 30 latach odnotowano spadek pasażerów z ponad 26 tysięcy na 16 tysięcy. Skąd to się wzięło? Można domyślać się, że przede wszystko wynika właśnie z tego, że jakość usług kolejowych była z roku na rok coraz gorsza i dopiero od pewnego czasu widać w tym zakresie jakieś ewentualnie zmiany, które można ocenić pozytywnie.

Funkcje taksówek

Okazuje się, że taksówki także będą ratować życie ludziom na imprezach, którzy nie mają jak wrócić do domu. Kiedy już ostatni autobus odjechał a samodzielnie nie można wybrać się samochodem oczywiście taksówka będzie jedyną możliwością. Trzeba jednak pamiętać, że takie nocne kursy są jednak droższe od tych w ciągu dnia, jednak nic dziwnego w tym nie ma. Każdy chociaż raz korzystał z taksówki w takiej awaryjnej sytuacji. Albo samochód nam się zepsuł albo też własnego środka transportu nie mamy a trzeba się sprawnie dostać do lekarza, albo na lotnisko. Widać, że w ostatnich latach, gdy tak wiele osób wyemigrowała a dodatkowo widać, że nasi rodacy coraz chętniej latają samolotami właśnie ten lotniskowy transport taksówkami wzbudza coraz większe zainteresowanie i coraz więcej osób z takich propozycji korzysta.

Warszawa – transport osobowy

Oczywiście transport lotniczy w Warszawie rośnie, dla wielu podróż samolotem jest normą, ale problem dotarcia na lotnisko nadal istnieje. Wtedy właśnie telefon na taxi może być istotnym wsparciem, dużo łatwiej będzie sobie transport zorganizować. Dostanie się sprawne na lotnisko dzięki temu nie powinno już stanowić problemu i rzeczywiście warto z tego korzystać.

Taksometry- teoria, a praktyka

W naszym kraju taksometry są wymagane przy każdym kursie taksówką. Nie może być sytuacji, w której ten sprzęt nie zostanie włączony. Po zakończeniu kursu powinniśmy także otrzymać paragon, na którym będzie cena przez nas zapłacona. Nadal jednak z tym bywa różnie i okazuje się, że są tacy taksówkarze, którzy taksometru nie włączają i kasują swoją własną ustaloną taryfą za przejazd. Nie ma wtedy udowodnionego zysku a wiec podatku też nie odprowadzą. Prowadzone są jednak kontrole, które mają zmierzać do tego, że takich zachowań będzie coraz mniej. w przypadku złapania taksówkarza, którzy taksometru w trakcie jazdy należy liczyć się z wysokim mandatem.