Poradniki i ciekawostki

Ogółem o taksówkach

Taksówki symbolem miasta

Podróże samolotem są oczywiście coraz bardziej popularne, ale czasami jest taki problem, że na lotnisko będzie trudno się dostać. Wtedy numer na taxi może się bardzo przydać, łatwiej będzie dostać się o czasie na lotnisko.

Im więcej latamy, tym taksówkarze bardziej zadowoleni

Przewozy między lotniskami oraz na lotniska stają się coraz bardziej popularne. Będzie to związane z tym, że już nie jeździmy za granice, ale latamy. Zdarza się, że na zagraniczne lotniska również jedziemy taxi, ponieważ są tam lepsze połączenia niż w krajowych portach. Oczywiście przede wszystkim z takiego lotniskowego transportu korzystają nadal biznesmeni, często ludzie z zagranicy, którzy pojawiają się tutaj, by prowadzić interesy i nie chcą zaprzątać sobie głowy prowadzeniem wypożyczonego samochodu, dlatego właśnie decydują się na to, by wybrać taksówkę. Oczywiście dla taksówkarzy to wielka wygoda, przewóz taksówką z lotniska do hotelu jest to wygodna usługa, która staje się standardem w dobie współczesnego podróżowania.

Kolejowo

Według danych statystycznych przez ostatnie dziesiątki lat liczba osób jeżdżących pociągami diametralnie zmalała. I właściwie nie ma w tym nic dziwnego, nadal bowiem w naszym kraju zdanie na temat spółek kolejowych jest negatywne. W ciągu 30 ostatnich lat liczba podróżujących koleją spadła o jakieś 40%. Wzięło się to przede wszystkim z tego, że jakość usług jest coraz gorsza i niestety podróżni nie mogą oczekiwać komfortowych propozycji jakie gwarantuje np. samolot.

Funkcje taksówek

Należy również pamiętać o tym, że taksówki są najlepszą opcją dla ludzi na imprezach, którzy nie mają jak dostać się do domu. Gdy już ostatni autobus odjedzie a samodzielnie samochodem z oczywistych względów jechać nie można to właśnie taksówka stanie się jedyną dostępną możliwością. Należy pamiętać, że nocne kursy są droższe, z drugiej jednak strony nie powinno być to zaskakujące. Każdy kto korzystał z taksówki pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że jest ona idealną propozycją w awaryjnych sytuacjach. Gdy samochód się nam popsuł albo też własnego pojazdu nie posiadamy a trzeba wybrać się do lekarza albo też na lotnisko może się okazać, że taksówka będzie jedyną dobrą opcją. W ostatnich latach, gdy coraz więcej naszych rodaków lata samolotami widać, że także transport taksówkami na lotnisko rozkwita i staje się prawdziwym hitem. Dodatkowo nasi rodacy cenią sobie mobilność jaką jest w stanie zagwarantować im taksówka i bardzo możliwe, że również z tego powodu chcą się decydować na taką formę podróżowania.

Warszawa taksówkami stoi

Transport lotniczy w Warszawie jest najlepiej rozwinięty z całego kraju. Dlatego nie ma się co dziwić, że tutaj lata tak wiele osób. Jednocześnie jednak pojawia się kwestia dotarcia na lotnisko, co niekiedy jest problemowe, szczególnie komunikacją miejską i może zabierać wiele czasu. W takiej sytuacji właśnie taksówka może się stać najlepszym rozwiązaniem problemów z transportem.

Taksometry- teoria, a praktyka

W naszym kraju taksometr wymagany jest w trakcie każdego kursu. Nie może być tak, że taksówka rusza z pasażerem a taksometr nie będzie włączony. Dodatkowo po każdym zakończonym kursie powinniśmy otrzymać paragon, na którym będzie cena przez nas zapłacona za taki przejazd. Jednak jak się w praktyce okazuje nadal jest z tym w naszym kraju różnie i nie zawsze można oczekiwać, że ten transport będzie realizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami. Taksówkarze kasują według swojej własnej taryfy, nie drukują paragonu a to sprawia, że nie płacą również podatków.