Wyjazd na weekend

Jesienny weekend z dzieckiem w okolicach Warszawy – dokąd pojechać?

Oczywiście ostatnie ciepłe weekendy warto sobie już w jakieś mierze zaplanować. Warto znaleźć miejsce, gdzie będzie można się wybrać. Jeśli mieszkamy blisko Warszawy nie koniecznie musimy się decydować na daleki wyjazd. Wybrać się można między innymi na tereny położone blisko miasta.

Mszczonów

Mszczonów to niewielkie miasteczko około 50 km od Warszawy, które jest rzeczywiście świetnie przygotowane pod kątem turystycznym i ma wiele do zaoferowania. Największą atrakcją okolicy są kompleksy basenów termalnych jakie są tam zorganizowane. Mamy tam okazję na spędzenie dwóch dni w otoczeniu termalnej wody przy licznych atrakcjach, na których rzeczywiście doskonale będą się czuli między innymi najmłodsi.

Zalew Zegrzyński

Zalew Zegrzyński to miejsce wypoczynku dla wielu mieszkańców Warszawy. Znajduje się niedaleko miasta. Jednocześnie każdy będzie mógł cieszyć się doskonałym miejscem do zabawy. Jeśli pojawi się między innymi ciepły wrześniowy weekend można liczyć na to, że nad Zalewem Zegrzyńskim odpoczynek będzie udany, ponieważ mamy tam między innymi dostępny świetny sprzęt wodny. Niedaleko mamy również przygotowane minizoo, gdzie dzieciaki na pewno chętnie popatrzą na liczne zwierzęta tak jak udadzą się chętnie do parku linowego Radocha.

Mościska - Farma Iluzji

Farma Iluzji to idealne miejsce na wycieczkę na cały dzień. Jest to świetnie przygotowane miejsce, gdzie będzie można cieszyć się dobrze zorganizowanym parkiem rozrywki. Wydaje się, że na wrześniowy weekend będzie to rzeczywiście doskonale miejsce, będzie można między innymi cieszyć się tym, że to miejsce, gdzie dosłownie całe rodziny mogą się naprawdę bardzo dobrze bawić.

Ciekawe miejsca na wycieczkę

Z dzieckiem blisko Warszawy, czyli... na wsi

Wydaje się, że obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się między innymi gospodarstwa turystyczne. Okazuje się, że rodzice obecnie chętnie wybierają się z dziećmi z Warszawy do gospodarstw agroturystycznych, gdzie dzieci z miasta będą mogły poznać życie na wsi.

Raj dla fanów dinozaurów – Kołacianek

Około 100 km do Warszawy blisko Łodzi mamy Kołacinek, gdzie znajduje się specjalny park botaniczny, który ma się stać miejscem, który da nam możliwość bycia blisko Dinozaurów.