Wyjazd na weekend

Weekend w okolicach Warszawy – co warto zobaczyć?

Warszawa to świetna baza wypadowa do wycieczek jednodniowych lub weekendowych. Warto wykorzystać ostatnie dni lata i wybrać się w okolice, aby poznać ciekawe miejsca i uroki krajobrazu. Poniżej przedstawimy kilka propozycji na atrakcyjne spędzenie czasu.

Zalew Zegrzyński

Nad Zalew Zegrzyński z Warszawy można dojechać w ciągu godziny. Urok tego miejsca i niezwykłe walory przyrodnicze pozwolą odpocząć o codziennej gonitwy i wielkomiejskiego zgiełku. Nad Zalewem jest kilka miejscowości w których można zatrzymać się na nocleg- Zegrz, Nieporęt, Serock, Zegrzynek i kilka innych, które rewelacyjnie dostosowały się do potrzeb turystów. Na wodach zalewu można uprawiać wszelkie sporty wodne, a ich miłośnicy mają ogromne pole do popisu pod względem dostępu do sprzętu i atrakcyjności oferty. Mamy tu liczne przystanie i wypożyczalnie wszelakiego sprzętu wodnego. Na brzegach jest wyznaczone 12 szlaków pieszych i rowerowych, świetnie przystosowanych do aktywności ruchowej.

Kampinoski Park Narodowy

Inaczej zwany „zielonymi płucami Warszawy”, jest wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO. Graniczy bezpośrednio z obrzeżem Warszawy, co jest ewenementem na skalę światową. W tym parku można podziwiać wyjątkowe krajobrazy, gdzie królują wydmy i bagna, a na szlakach znajdziemy mnóstwo pomników przyrody. W parku można poruszać się po wyznaczanych trasach, dłuższych lub krótszych w zależności co kogo interesuje.

Turystyka w Polsce

Otwock i rzeka Świder

Otwock wyróżnia się wyjątkowo łagodnym klimatem i dużą ilością okolicznych lasów sosnowych. Dzięki temu był niegdyś modnym uzdrowiskiem i letnią bazą wypadową dla letników. Na szczególna uwagę zasługuje drewniana architektura w stylu nadświdrzańskim, choć wiele budynków z upływem czasu legło w ruinę. Brzegi rzeki Świder są także wyjątkowo malownicze, a turyści najdą tutaj szereg plaż oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Płock

Jest to miasto które idealnie nadaje się na jednio dniową wycieczkę. Podziwiać tu można nie tylko uroki Wzgórza Tumskiego, ale też Zamek Książąt Mazowieckich i Bazylikę Katedralną. Ciekawe są też kąpieliska nad Wisłą, a turyści uwielbiają wieczorną iluminację zabytkowego mostu, która zdobyła nagrodę największej i najdłuższej iluminacji na tego typu obiektach.