Wyjazd na weekend

Pomysły na wyjątkowe wycieczki w okolice Warszawy.

Okolice Warszawy są pełne urokliwych miejsc, gdzie można spędzić ciekawie czas, poznając naturę i historię regionu. Warszawa ze względu na swoje położenie w centrum kraju, jest znakomitą baza wypadową dla takich wycieczek. W poniższym tekście przedstawimy sześć według nas najciekawszych pomysłów na wycieczki, które mogą zainteresować każdego.

Arkadia i Nieborów

Jest to eleganckie i dystyngowane miejsce, które okraszone niezwykłą i romantyczną historią rodu Radziwiłłów przyciąga masę osób. Szczególnym miejscem jest Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej, który zachwyca swą roślinnością i architekturą krajobrazu. Polecamy też spływ kajakowy z Jońca do Pomiechówka.

Twierdza Modlin

Miejsce to znajduje się w widłach Wisły i Narwi, czyli jednego z największych ujść rzecznych na terenie Polski. Z tego względu ma tez bardzo wysokie walory militarno – obronne, które wykorzystał budowniczy twierdzy. W czasie spaceru po starych murach można poznać piękny kawałek historii Polski i tego regionu, a otaczający klimat pozwoli na krótki czas przenieść się w odległe czasy wojen i bitew. Wielu turystów przy okazji zwiedzania Modlina, udaje się też w pobliże rzeki Wkry, gdzie przyciąga szumiący las, czysta woda i świeże powietrze.

Żelazowa Wola

To miejsce od dawna jest okrzyknięte stolica melomanów i duszą muzyczną Polski. Niegdyś był to obowiązkowy punkt wycieczek szkolnych, związany z życiem i twórczością Fryderyka Chopina. Dziś swym urokiem zachwyca park, jaki jest dostępny dla turystów, oraz możliwość uczestniczenia w wielu koncertach jakie odbywają się w tym mieście.

Wycieczki regionalne

Kazimierz Dolny

To miejsce przyciąga artystycznymi klimatami, malowniczym położeniem i urokiem kamieniczek, jakie można spotkać w tym miejscu. W tym mieście każdy znajdzie cos ciekawego dla siebie – od fantazyjnej knajpki po trasy off – roadowe wzdłuż Wisły.

Łódź

Łódź stała się niezwykle atrakcyjna pod względem turystycznym. Ma wiele niezwykłych zakamarków i miejsc, które przyciągają i zachwycają swym niecodziennym charakterem. Sławna ulica Piotrkowska oraz miejsca znane z powieścią „Ziemia Obiecana, to kolejne atuty turystyczne, którym ciężko się oprzeć.

Zamek w Czersku

Tutaj znajdziemy ukojenie po gonitwie i chaosie jakie funduje nam stolica. Widok jaki roztacza się z zamku to nagroda za wysiłek włożony w przyjazd, a do tego programy edukacyjne jakie są przygotowane w czasie zwiedzania, dostarcza każdemu niezapomnianych wrażeń.